You are currently viewing The world’ best trainer! Najlepszy trener świata!

The world’ best trainer! Najlepszy trener świata!

Trenera personalnego bardzo łatwo znaleźć, co jest jednocześnie dobrą i złą wiadomością. Większość klubów fitness i siłowni posiada armię trenerów gotowych do pomocy. Nawet ćwicząc na co dzień w domu dobrze wziąć kilka sesji z trenerem by skonsultować dobór ćwiczeń i poprawić technikę. Z mojego doświadczenia wynika, że każdy “wygrywa” zatrudniając trenera. Osiągamy rezultaty, za których realizację przejmuje odpowiedzialność ktoś inny. Uczymy się własnego ciała – pytając trenera o wszystko – na zajęciach grupowych nie ma takich możliwości! 

Mając trenera, który będzie Cię cały czas motywował jesteś też bezpieczny – nie nabawisz się kontuzji – a Twój sposób wykonywania ćwiczeń przenosi się na całkiem inny poziom.

Jest tylko jeden problem: jak znaleźć dobrego trenera? Najlepszego trenera! Skoro postanowiłeś zainwestować pieniądze, jest bardzo ważne żebyś zatrudnił osobę kompetentną.

  • Sprawdź wykształcenie i doświadczenie trenera – w wielu miejscach sprawa jest wciąż nieuregulowana – każdy może zrobić DWUDNIOWY (!) lub dwutygodniowy kurs i nazwać się trenerem lub instruktorem (znajomość anatomii u takiego trenera będzie bardzo wątpliwa). Dodatkowo sprawdź czy trener posiada ważny certyfikat udzielania pierwszej pomocy .
  • Zapytaj znajomych i innych klientów o opinię, sprawdź portale społecznościowe i strony internetowe – pomyśl co motywuje Ciebie – dowiedz się czy trener ma również podstawy coachingu i jakich technik motywacji używa. Określ czy zależy mu tylko na Twoich pieniądzach czy na Twoim zdrowiu (trener który obiecuje Ci zrzucenie 10 kg w miesiąc raczej nie myśli poważnie o zarażeniu Cię pasją do fitnessu). To Ty masz osiągnąć sukces.
  • Jeśli przeszedłeś jakieś kontuzje, urazy lub naciągnięcia dowiedz się czy trener wie jak adaptować ćwiczenia do Twojego stanu zdrowia i kondycji – skonsultuj się również z lekarzem przed rozpoczęciem ćwiczeń.
  • Daj sobie czas – kupując buty też nie bierzesz pierwszej z brzegu pary ale przymierzasz inne i sprawdzasz adekwatność ceny z towarem. To samo dotyczy trenera. Dokonanie dobrego wyboru niekiedy wymaga podjęcia kilku prób.
  • Pamiętaj, że wcale nie musisz wybierać trenera ze swojej okolicy – w dobie internetu masz naprawdę duży wybór. Dobry trener poprowadzi Cię również przez skype-a (np. LifeCoach Pieprzyk), e-mail lub telefon.
  • Zanim wykupisz pakiet zainwestuj w jeden trening – sprawdź czy warunki i sprzęt odpowiadają Twoim wymaganiom. Przeanalizuj czy trener oferuje porady dotyczące odżywiania (trenerzy “rozpisujący diety” robią to przeważnie z gotowych szablonów – w ten sposób nie nauczysz się zdrowo odżywiać).
  • Pomimo, iż trener personalny niekoniecznie będzie Ci potrzebny przez cały czas, niekiedy kilka pakietów treningów personalnych pomoże rozwiać Twoje wątpliwości, podnieść poprzeczkę, wrócić do formy, dodać motywacji lub po prostu da nowe pomysły na trening. Znalezienie dobrego trenera personalnego jest jedną z najlepszych inwestycji – inwestycją w Twoje zdrowie i kondycję – od których zależy jakość całego życia. I dla Ciebie będzie to najlepszy trener świata.

Chudotwórczyni, Diet Coach, Trener personalny, Life Coach – Karolina Pieprzyk