Ile kalorii musisz spalić, żeby stracić 1 kilogram tkanki tłuszczowej?

  • Post author:

Jak spalić kilogram tkanki tłuszczowej? (KURS –  KLIKNIJ TUTAJ)

W zalewie informacji i samozwańczych instagramowych „Fitness Ekspertów” jest wiele mitów, jeśli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej.

Informacje, które nie są najnowszą sztuczką typu „szybko schudnij”, tylko faktami, które nie zmieniły się od dziesięcioleci, nie są zbyt popularne wśród większości ludzi – chorujących na największą chorobę dzisiejszego świata – LENISTWO. Wszystko, za nic i natychmiast.

Przedstawię Ci kilka PRAWDZIWYCH faktów na temat spalania tłuszczu, które pomogą Ci w Twojej podróży.

W 1kg tłuszczu znajduje się 7,700 kcal (kcal=kaloria) energii. Oznacza to, że aby spalić 1kg tłuszczu, musisz mieć deficyt kaloryczny w wysokości 7,700.

Biorąc pod uwagę, że średnie dzienne spożycie może wynosić od 1800 do 2400kcal, spalenie tego tłuszczu zajmie trochę czasu.

Największym błędem ludzi jest to, że nie rozumieją, że potrzeba czasu na zmiany zachodzące w organizmie.

Zdrowie i sprawność fizyczna to styl życia, a nie tymczasowa szybka naprawa. Tworzenie zbyt dużego deficytu kalorycznego, aby przyspieszyć ten proces, doprowadzi do kontuzji, choroby lub spektakularnego efektu jo-jo.

LUDZIE PRZECENIAJĄ TO, CO MOGĄ ZROBIĆ W KRÓTKIM CZASIE, NIEDOCENIAJĄC TEGO, CO MOGĄ ZROBIĆ W DŁUŻSZYM CZASIE.

A czas płynie naprawdę szybko.

Żeby schudnąć należy wprowadzić deficyt ok. 500 kcal na dzień. To oznacza, że w miesiącu schudniesz ok. 2 kg.

Matematyka dla tych, którzy lubią takie rzeczy:

500 dziennego deficytu x 7 dni w tygodniu = 3,500 x 6 tygodni = 21,000/7,700kcal w 1kg tłuszczu = 2,75kg.

Ok. 2-3 kilogramów na miesiąć to niedużo? Pamiętaj, że to nie tylko trzy kilogramy WAGI, to trzy kilogramy czystego TŁUSZCZU!

Dodatkowo jedzenie zdrowej żywności będzie miało inne zdrowotne skutki dla Twojego organizmu, takie jak więcej energii na co dzień, płaski brzuch bez wzdęć, sprawniejszy układ trawienny, promienna skóra bez cellulitu, przyśpieszenie metabolizmu…

Najważniejszą rzeczą jest to, że nie ma sensu porównywać swojej podróży do wymarzonej sylwetki, do podróży kogoś innego.

Każde ciało jest całkowicie unikalne, a wyniki zależą od wagi wyjściowej, poziomu aktywności, odżywiania i snu, a także innych czynników, takich jak stres i wahania hormonalne.

PAMIĘTAJ, ŻE NIE MOŻNA PRZETRENOWAĆ ZŁEJ DIETY!

TAK JAK NIE MOŻNA „DOJEŚĆ” BRAKU RUCHU!

Jak więc zabrać się do tego, żeby było trwale i zdrowo?

Deficyt tworzymy na dwa sposoby:

– przez zwiększenie aktywności fizycznej,

– przez ograniczenie dostarczanych kalorii.

Przykładowo:

60 minut biegu na bieżni ustawionej na 10 km na godzinę = ok. 500 kalorii (ponownie, to szacunek dla przeciętnej osoby).

Oznacza to, że musiałbyś biegać około 15,2 godziny, aby spalić 7 700 kalorii.

I to przy założeniu, że nic nie jadłeś. 

Co jest oczywiście niedorzeczne.

Oto inny przykład.

Jeśli chciałabyś stracić 1kg w ciągu tygodnia, musiałabyś być w deficycie kalorycznym 1,100 kalorii dziennie przez 7 x dni.

(7,700 kalorii deficytu tygodniowego)

To dość hardcorowy wynik.

Oznacza to, że jeśli obecnie spożywasz 2,000 kalorii dziennie i spalasz 2,000 kalorii dziennie (innymi słowy, utrzymujesz swoją wagę), musiałbyś spożywać 900 kalorii dziennie przez następne 7 dni. 

Utrzymując przy tym swoje „wydatki” na tym samym poziomie.

Tylko po to, aby stracić 1kg tłuszczu.

Ponownie – niedorzeczne. I niebezpieczne – spowolnisz metabolizm!!! I efekt jojo masz murowany – byłabyś też strasznie słaba i wycieńczona.

Proszę, nie próbuj tego, bo to po prostu głupie i nietrwałe!!!

Odchudzanie powinno więc być kombinacją ćwiczeń i kontrolowanego spożycia kalorii dla ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Oto jak stracić 1kg tłuszczu:

Wejdź na wagę (opcjonalnie) i dokonaj pomiarów (talia/brzuch/biodra).

Możesz skorzystać z darmowej CHECKLISTY rzeczy, o których powinnaś pamiętać zanim zaczniesz się odchudzać – KLIKNIJ TUTAJ.

Prowadź dzienniczek żywieniowy przez tydzień, uwzględniając deficyt kaloryczny, który wyliczyłaś – KALKULATOR TUTAJ, uwzględniając 200 – 300 kalorii spalonych przez aktywność fizyczną.

Zrób pomiary tydzień później tego samego dnia i o tej samej porze.

Czy nastąpiła zmiana?

Jeśli TAK – rób dalej to, co robisz.

Jeśli NIE – obniż kalorie o 100 dziennie.

To naprawdę jest takie proste. Dlaczego to działa? Ponieważ jesteś ŚWIADOMA swojego ogólnego spożycia kalorii. MATEMATYKA.

Będzie deficyt – będzie chudnięcie.

PODSUMOWUJĄC:

1kg tłuszczu to 7,700 kalorii.

Aby stracić 1kg tłuszczu, musisz być w deficycie kalorycznym 7,700 kalorii.

Nie próbuj tego osiągnąć poprzez same ćwiczenia lub samą dietę.

Skup się na kaloriach, które spożywasz i pijesz, prowadząc dziennik żywieniowy (tylko początkowo – później będziesz robić to intuicyjnie.

Jeśli masz pytania to napisz do mnie.

A jeśli to wszystko brzmi zbyt zagmatwanie – nie wiesz, jak rodzaj treningu będzie najlepszy dla Ciebie, nie wiesz, jak śledzić spożywane posiłki, nie wiesz, czy są one wystarczająco odżywcze – jeśli chcesz wiedzieć, jak to wszystko dopasować do swojego stylu życia to KLIKNIJ TUTAJ.

Karolina

15-letnim doświadczeniem w treningu osobistym - zwłaszcza w odchudzaniu - nazywają mnie chudotwórczynią. Towarzyszę moim klientkom w budowaniu życzliwej relacji ze swoim ciałem, poznawaniu jego potrzeb oraz własnych emocji, dzięki czemu wiedzą, jak na co dzień łączyć odżywianie, trening, motywację i odpoczynek ze swoim stylem życia. Tego pragnę dla każdej kobiety, także dla Ciebie!